Lucid Dreaming – Talk & Discussion, 8th of November, 19.00

Lucid Dreaming - Talk and Discussion

We invite everyone, dreamers, not dreamers and public in general, to a friendly discussion about the topic of Lucid Dreaming, which can also bring us to some wider themes like: consciousness, nature of reality, art, science, psychedelia and so on. 

Paulius Daukšas will share experiences, opinions, methods and then we can all share together and go into more depths of what is relevant to us, in a really simple format, just come and surprise yourself. 

Paulius has been practicing lucid dreaming for a while now, while not his main focus, his experiences and narration will serve as starting point for a discussion and communication to happen. 

Event is free. Donations welcome.

Event on Facebook can be found here.


[LT]

Kviečiame visus, sapnuotojus ir ne tik, į draugišką diskusiją apie Sąmoningą Sapnavimą (lucid dreaming). Sapnai taip pat gali mus atvesti ir prie platesnių temų, tokių kaip sąmonė, realybės natūra, menas, mokslas, psichodelika ir kitų.

Paulius Daukšas pasidalins savo patirtimis, nuomonėmis ir metodais, o tuomet visi galėsime pasidalinti savosiomis patirtimis, gilintis į tai, kas mums svarbu. Viskas vyks labai paprastu formatu, ateik ir nustebink save!

Paulius jau kurį laiką praktikuoja sąmoningą sapnavimą, nors tai ir nėra jo pagrindinė sritis, tačiau jo patirtis ir istorija bus mūsų atspirties taškas tolesnei diskusijai.

Įėjimas nemokas. Aukos visuomet laukiamos.

Renginys Facebooke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *