Ideas Block Sustainable Creative Space @ Zero Waste Fest’19

Zero waste fest lithuania

This year we are participating in Zero Waste Fest’ 19, which will take place on the 29th of June, in Antaliepte, Lithuania.

We got together with Blue Messages, REPLASTICO2, Precious Plastic and Ideacycle to make a Sustainable Creative Space where we will be inviting everyone to look creatively to the secondary raw materials and old clothes, and learn some new useful skills that will be handy on your journey towards a more sustainable future.

In this space you will find environmentally friendly handmade items by our creatives that combine the ideas of harmony with nature and the environment around us, using natural and recycled materials in their production.

Together with Blue Messages and Ideacycle you will be able to gain some knowledge in clothes’ darning, while fixing your old clothes (that you should bring along with you to the festival). Here you will also be able to gain more information on textiles and fashion industry. You will learn how to restore fragments of your clothes, fix worn parts of sweaters or woven clothes.

Find more information and inspiration on our Pinterest board.

And from your used plastic bags you will be able to make notebooks, wallets, bags, artworks or bring to life your own ideas, together with REPLASTICO2 and Ideacycle.

Furthermore, at Ideas Block Sustainable Creative Space you will find a plastic recycling spot an info stand by Precious Plastic , that will provide you will all the necessary information regarding plastic waste, single use plastic alternatives, its recycling and creative ways for future use. And also here you will learn more about Precious Plastic project.


[LT]

Šiemet dalyvausime Zero Waste Fest’ 19, kuris vyks Antalieptėje, birželio 29 dieną.

Ideas Block bendradarbiaudami su Blue Messages, REPLASTICO2, Precious Plastic ir Ideacycle pristato Tvarią kūrybinę erdvę, kviečiančią kūrybiškai pažvelgti į antrines žaliavas ir senus rūbus, bei išmokti naujų įgūdžių praversiančių kelionėje link darnesnio gyvenimo būdo.

Šioje erdvėje rasite aplinkai draugiškus rankų darbo gaminius iš mūsų kūrėjų, kuriuos vienija darnos su gamta ir mus supančia aplinka idėjos, savo gamyboje naudojančius natūralias ir antrines žaliavas.

Kartu su Blue Messages ir Ideacycle galėsite įgyti zero waste gyvenimo būdui reikalingus adymo įgūdžius ir taip kūrybiškai atnaujinti savo senus rūbus, bei sužinoti daugiau informacijos apie tekstilės ir mados industriją. Mokysime atkurti prarastą audinio fragmentą, sutaisyti pradilusius megztinius ir/ar austus drabužius, atsineštus dirbtuvių dalyvių.

Raskite daugiau informacijos ir įkvėpimo mūsų Pinterest puslapyje.

O iš savo turimų plastikinių maišelių galėsite pasigaminti vienetinius gaminius: užrašų knygutes su perdirbto plastiko viršeliu, tašeles, pinigines, paveikslus ar įgyvendinti jau turimą idėją kartu su REPLASTICO2 ir Ideacycle kūrėjomis.

Taip pat čia rasite Precious Plastic įrengtą plastiko surinkimo punktą, bei galėsite gauti informacijos apie tvarų vartojimą, plastiko rūšiavimą, jo perdirbimo galimybes ir vienkartinio plastiko alternatyvas. Na ir žinoma sužinoti daugiau apie Precious Plastic projektą.


Plačiau apie kiekvieną projektą:

REPLASTICO2

Šis projektas gimė norint iš naujo apsvarstyti plastikines atliekas ir mesti iššūkį vartojimo ir šiukšlių bei šiukšlių meno, šiukšlių dizaino ir šiukšlių grožio sąvokoms ir koncepcijai.

Plastikiniai maišeliai tampa pagrindine ekologinio dizaino produktų kūrimo priemone. Plastikinių maišelių atliekos tampa savotiškais dažais komponuojant unikalius plastikinės tekstilės raštus.


Ideacycle

Siekis įamžinti idėjas ir patirtis, ieškant tvaresnių ateičių per medžiagų, meno ir gamybos procesų tyrinėjimą, kuris įgauna rankų darbo užrašų knygutės, meno kūrinio, ar naujam gyvenimui prikelto tekstilės gaminio formą. Kūryboje vyrauja natūralios ir perdirbtos medžiagos, popieriaus ir audinių koliažai, akvarelės ir siūlų abstrakcijos. Kiekvienas gaminys unikalus, su savo istorija, naujų istorijų kūrimui.

Visi įsigiję šias knygutes yra kviečiami dalintis savo užpildytais puslapiais Instagram paskyroje, su #ideacycle žyma, taip prisidedant prie bendruomeninio idėjų ciklo kūrimo.


Blue Messages

Mes kuriame ne todėl, kad be to negalėtume gyventi, bet todėl, kad kiekvienas mūsų kūrinys neša žinutę. Primena apie mūsų galią formuoti savo pasaulį, o ne kontroliuoti jį, priimti gamtos dovanas neišnaudojant jos, ir skatinti, auginti pozityvius pokyčius savo pačių kasdienybėje.


Precious Plastic

Precious Plastic Lithuania dirbtuvėse montuojame mašinas, kurias panaudodami surinktoms ir išrūšiuotoms plastiko atliekoms suteiksime naują gyvenimą, tai bendruomenei atviros plastiko perdirbimo dirbtuvės, kurių pagalba didinsime kiekvieno iš mūsų atsakomybę už savo atliekas.

Mūsų šiukšlės yra mūsų atsakomybė. Priartindami atliekų rūšiavimą ir perdirbimą prie bendruomenės mes galime padidinti žmonių sąmoningumą apie jų vartojimo įpročius ir daromą įtaką aplinkai.

Iš surinkto, išrūšiuoto ir susmulkinto plastiko kursime naujus, praktiškus ir patvarius daiktus, kurie yra reikalingi mūsų benduromenei

PPP – Precious plastic project – prasmingas plastiko panaudojimas


Daugiau informacijos apie renginį bei atmintinė jo dalyviams:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *